Výber jazyka

Po Ut St Št Pia So Ne

Modernizácia verejného osvetlenia

Národný projekt Terénna sociálna práca

Národný projekt Terénna sociálna práca v obciachtu ku stiahnutiu

Dotácia na Materskú školu v Gánovciach - informácia

Informácia o dotácii na MŠ

tu ku stiahnutiu

Náhodný výber z galérie

Odoslať stránku e-mailom

Mediačná poradňaVeľkonočné sviatky - zmenaTlačová správa

tu ku stiahnutiu

Gánovce sú predstavené na jedinečnej výstave, ktorá v máji pôjde aj do zahraničia

Vo štvrtok 7. marca 2019 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie výstavy Teritórium inšpirácie v Scherfelovom dome v Poprade. Vernisáže sa zúčastnilo okolo 200 ľudí vrátane viacerých umelcov, konkrétne Michail Beketov a Elena Evdokimova z Ruska, Anastasia Vdovkina z Rumunska, Peter Smik z Hôrky a Jozef Srna z Gánoviec, teda autorov viacerých z prezentovaných diel inšpirovaných alebo vytvorených v našej obci. Okrem umelcov sa na podujatí predstavili aj naše miestne talenty a to formou sprievodnej hudby, na klavíri hral Peter Šimoňák a na gitare mladý hudobník Juraj Michlík. Chutné občerstvenie bolo upečené v Gánovciach našimi dôchodkyňami. Na výstave sú predstavené aj detské práce, ktoré vznikli počas tvorivých dielní pod vedením talentovanej gánovčanky Magdy Michlíkovej – akryl na plátne a mandala na kameňoch. Taktiež vitráže zo skla, ktoré taktiež vznikli počas tvorivých dielní po vedením umelkyne Jeleny Jevdokimovej z Ruska.

Výstava potrvá do 30. apríla a predstavuje mnohé umelecké diela (keramika, smalt a maľba), ktoré vznikli počas série sympózií s tematikou Príroda – múza inšpirácie v obciach Gánovce, Hôrka a Vernár v júni 2018 s cieľom podporiť kreativitu a tvorbu vo vidieckom prostredí v lone krásnej slovenskej prírody ako zdroja inšpirácie. Výstava sa uskutočnuje za podpory Obce Gánovce, Mesta Poprad a Európskej komisie v rámci rovnomenného projektu Teritóriá inšpirácie (Areas of Inspiration). Okrem Slovenska sa projekt realizuje na Ukrajine, v Česku a Estónsku, a do spominaných krajín aj niektoré diela z Gánoviec neskôr poputujú, aby sme mohli cez tieto umelcké skvosty predstaviť aj ľuďom mimo Slovenska jedinečnosť našej obce.

Správy

Tlačová správa

Tlačová správa celý text

ostatné | 3. 4. 2019 | Autor: